2018

Pascal

kapituła wyłoniła zwycięzców

Znamy lauretów Edycji 2018

Laureaci IV edycji

Tegorocznych laureatów Nagrody PASCAL 2018 poznaliśmy w czasie Gali branżowej. Gala odbyła się 27 lutego w centrum Warszawy w hotelu Sheraton. Na uroczystość – oprócz projektantów odpowiedzialnych za projekty instalacji wentylacji i klimatyzacji zostały zaproszone osoby związane z powstaniem zgłoszonych obiektów – architekci, inwestorzy, generalni wykonawcy. Nie zabrakło wiodących producentów urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych oraz kluczowych przedstawicieli naszej branży.

Kapituła po analizie zgłoszeń postanowiła przyznać trzy równorzędne nagrody następującym projektom:

  • Budynek biurowo-handlowo-usługowy BAŁTYK opracowany przez firmę TERMO STUDIO - za rozwiązanie systemów wentylacji i klimatyzacji w budynku, w którym pomimo ograniczeń architektoniczno-konstrukcyjnych udało się spełnić wysokie wymagania środowiska wewnętrznego przy racjonalnym zużyciu energii, co zaowocowało uzyskaniem najwyższej oceny certyfikatu budownictwa zrównoważonego.
  • Budynek usługowo-biurowy ZA BRAMKĄ opracowany przez firmę PERFECTA - za umiejętną realizację systemów wentylacji i klimatyzacji zapewniających dużą elastyczność i możliwość rozbudowy przy jednoczesnym spełnieniu wymagań klasy A dla budynków biurowych i niskich kosztów eksploatacyjnych.
  • CENTRUM DYSTRYBUCJI LEKÓW opracowany przez firmę POL-CON CONSULTING - za komfortowy, a zarazem zrównoważony, wykorzystujący odnawialne źródła energii efektywny system wentylacji i klimatyzacji w budynku łączącym funkcje biurowe z magazynowymi.

Kapituła przyznała cztery wyróżnienia:

  • Budynek biurowy ETHOS opracowany przez firmę BURO HAPPOLD POLSKA - za zapewnienie wysokich parametrów komfortu użytkownikom i zastosowanie efektywnych energetycznie rozwiązań instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w projekcie podlegającego gruntownej modernizacji budynku biurowego.
  • Budynek biurowy ARTICO opracowany przez firmę OVE ARUP & PARTNERS INTERNATIONAL LTD - za potwierdzone licznymi symulacjami rozwiązanie systemów wentylacji i klimatyzacji zapewniających wysoki poziom środowiska wewnętrznego i niestandardowo niski poziom zużycia energii w zrównoważonym, nowoczesnym budynku biurowym.
  • ASTRUM BUSINESS PARK opracowany przez firmę PROCHEM - za potwierdzone certyfikacją zrównoważonego budownictwa rozwiązanie systemu wentylacji i klimatyzacji, w którym zapewniono użytkownikom podwyższony komfort i jakość powietrza w pomieszczeniach przy racjonalnym koszcie energetycznym.
  • Centrum biurowo-konferencyjne PRZYSTANEK MBANK opracowane przez firmę WSP Polska - za zoptymalizowany i energooszczędny łączący spełnienie wymagań technologicznych i wysokiego komfortu użytkowników system wentylacji i klimatyzacji w nowoczesnych przestrzeniach biurowych.

    Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Jak zgłosić się do nagrody

Wybierz projekt

Wybierz projekt z niestandardową instalacją wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia

Wyślij zgłoszenie

Wyślij Zgłoszenie wstępne na adres pascal@wentylacja.org.pl

Czekaj na Kwestonariusz

Czekaj na Kwestionariusz zgłoszeniowy, który otrzymasz drogą mailową

Wypełnij Kwerstionariusz

Wypełnij Kwerstionariusz zgłoszeniowy i prześlij oryginał w terminie do 15 grudnia 2017 r. na adres organizatora

Kapituła Nagrody

Kapituła Nagrody oceni zastosowane rozwiązania i na tej podstawie zdecyduje o przyznaniu nominacji

Ogłoszenie Laureatów

Ogłoszenie Laureatów oraz wręcznie nagród odbędzie się w 27 lutego 2018 r. w Warszawie, w czasie uroczystej Gali Branżowej

WRÓĆ